Google Haritalarda SEO

Yerel pazarınızın trafik fırsatlarından tam olarak yararlanmak için işletmenizin yerel haritaların üstünde yer alması gerekir. İşletme sahipleri genellikle haritalarda listelendiklerine inandıkları için Google Haritalar SEO uzmanı hizmetleri hakkında düşüncelidir. Bunlar, Google'ın işletme adını ve işletmelerinin en üst konumda görünmesini sağlayan araçlar olarak bilinir. Ancak, potansiyel müşterileriniz işletmenizin adını bilmiyorlar ise doğrudan sizinle iletişime geçmek zorunda kalırlar. Google My Business hesabınızın ve Google Haritalar girişinizin, niş tekliflerinizle alakalı anahtar kelime öbekleri için analiz edilmesi gerekir. Google haritalarda SEO müşterileri, nişleriyle alakalı anahtar kelime öbeğine sahip gruplar için konumlandırılıyor.
Google My Business sayfanızı ayarlamak için google.com/business adresini ziyaret edebilir,  ya da düzgün bir şekilde yapıldığından emin olmak için yapılmasını sağlayacak bir SEO ajansı ile görüşebilirsiniz. Google My Business’ı ayarlamak için bir doğrulama işlemi gerekir. Bu işlem; Google, kayıtta belirttiğiniz fiziksel konuma benzersiz PIN koduyla bir posta kartı gönderilmesi şeklinde gerçekleşir.

Google Haritalar Sıralama

Google haritalarda SEO, bir işletmeyi yerel paketinde görünecek şekilde optimize eder ve geleneksel organik SEO çalışmaları ile karşılaştırıldığında bir dizi benzersiz değişken önünüze serer . Google yerel haritalarında SEO etkileyen birincil sıralama faktörlerinden bazıları şunlardır: Bunlar, yerel haritalarda SEO'yu etkileyen ve işletmenizin konumlandırılmasında birincil sıralama faktörlerinden sadece birkaçıdır. İyi yürütülen bir Google Haritalar SEO uzmanı stratejisi, yerel bir işletme için en güçlü pazarlama çabalarından biri haline gelir.

Google Haritalar Pazarlama

Günümüzün dijital ortamı mobil kullanım etrafında dönüyor ve internet kullanıcılarının neredeyse tamamı akıllı telefona sahip durumda. Bir mobil cihazda yapılan Google aramalarının yarısından fazlası yerel bir işletme, hizmet, ürün veya bilgi aramak amacıyla yapılıyor. Google Haritalarda SEO, yerel çözümler arayan kullanıcılar için mobil cihazlarda göze çarpar. Sonuç olarak, Google Haritalar pazarlama, herhangi bir şirket için yüksek kalitede reklam gösterimi sunar. Google arama, bölgelerinde ürün ve hizmet arayan yerel arama yapan kullanıcılara odaklanmaya devam eden, düzeyi yüksek bir sistemdir. SEO uzmanı ile hazırlanan bu sistemde işletmenin pazarlamanın ötesinde, çalışma saatleri, fiziksel konum, müşteri yorumları ve yol tarifleri gibi genel marka ve işletme bilgileri de görüntülenir.

Yerel Haritalarda SEO

Yerel bir Google haritalarda SEO stratejisini düzgün şekilde yürütmek için, şirketin önce her bir arama motorunda listelenmesi gerekir (örneğin, Google My Business veya Yahoo işletme listeleri).  Genellikle bir şirket Google My Business sayfası kurmuş olabilir ya da bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyor olabilir. Bu nedenle, bir işletmenin öncelikle web mülklerini ayrıntılı bir şekilde incelenip Google Haritalar pazarlamasını benimsemesi sağlanır. Google Haritalar optimizasyonunun hayati bir yönü ise Google My Business sayfasının sahipliğini talep etmek ve doğrulanmasıdır. SEO uzmanı yardımı ile bu süreç daha da hızlanabilir.

Google Haritalar Pazarlama Değeri

Google Haritalarda SEO, işletmelere Google'da daha kısa sürede görülme şansı sunar. Bu sayede SEO kampanyaları ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Aslında, Google Haritalar sonuçlarının ilk sayfasına gidebiliyorsanız, Google'ın listenin başında yer alabilecek organik arama sonuçlarına girmenize yardımcı olabilir. İşletmenizi Google Haritalarda listelemek için zamanınızı ayırarak bir SEO uzmanı eşliğinde firmanızın bulunduğunuz şehirde veya konumunuza yakın kişilerce daha hızlı görünmesi sağlayabilirsiniz.
SEO Çalışmalarında İpuçları
Google Haritalarda SEO çalışmalarından önce bulunduğunuz kategori ile İlişkilerinizi işletmeniz ile beraber düzeltin. Kategorileri dikkatle seçerken tüm kategorilerin ürününüz ile alakalı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aranan adresin şehirdeki İdeallere uygun olarak aynı şehirde bulunmalıdır. Web sitenizde eşleşen adres ve telefon numaraları ile birlikte Google, sizin gerçek bir işletme olup olmadığınızı nasıl anlayabilir? Basit, eşleşen tüm adres listelerini sayar ve eşleşen adreslerin kalitesi ve yetkisine göre adresiniz ile telefon numaranız hakkında bilgileri sunar. SEO uzmanı ile hazırlayacağınız web sitenizde bilgilerinizin doğru olması halinde siteniz daha güvenilir hale geleceğinden Google haritalarda üst sıralara girebilir.