GOOGLE SEO UZMANI KİMDİR?

Google Seo uzmanı : Dünyan nüfusunun en çok rağbet gösterdiği arama motoru Google’da organik olarak istenilen anahtar kelimelerde ilk sayfalara çıkmak için optimizasyon çalışması yapan uzmanlara Google Seo uzmanı denir.

Google Seo uzmanı olarak hizmet verenler, freelance diğer bir tabirle Home Office veya kurumsal şirketlerdir. Freelance seo uzmanı olan kişiler, kurumsallaşmamış olmasına rağmen bireysel olarak şirketlerle aynı başarıyı hatta daha üst perfomansı yakalayabilen yetenekli kişiler olup, genelde özgür yapıda oldukları için bir şirket çatısı altında çalışmak istemezler.


GOOGLE SEO UZMANI NASIL OLUNUR?

Öncelikle; birine Google Seo uzmanı denilebilmesi için o kişide olması gereken özellikler, okuduğunu anlayabilen, diğer kişilerden daha farklı düşünebilen, hedefleri olan ve “başarıyı” en önemli hedef olarak görebilen biri olmalıdır. Google Seo uzmanı, Google algoritmalarını yakından takip eden, 5N 1 K sorularını devamlı kendi kendine soran ve soruların mantıklı cevabını bulan ve bu sonuçları optimizasyonda çekinmeden uygulayan kişidir.


GOOGLE SEO UZMANININ YAŞADIĞI ZORLUKLAR

Web sitesi sahiplerinin geneli ne yazık ki aşırı bilinçsiz ve tek istedikleri, web sitelerinin istediği anahtar kelimelerde hemen ilk sayfada hatta ilk sırada yer almasıdır. Halbuki, seo öyle asansör düğmesine basıp anında çıkılacak bir çalışma değildir. Ayrıca, bilinçsiz ve biraz da ukâla olan bu kişiler, az para ile çok iş istediklerinin farkında değillerdir.

”50-100 TL’ye seo yapıyorum!” diye piyasada insanları dolandıran backlink paketçileri ile SEO uzmanları arasındaki farkı bilmezler. Bu tarz insanlara “Yahu! Paraya gelince cebinde akrep var gibi davranıyorsun, trilyonluk siteleri azıcık bütçenle geçerek ilk sırlara geçmek istiyorsun. Senin gibileri backlink paketçilerinin dolandırması müstehak! Önce emeğe saygı!” demek istemişimdir. Çakma bir yazılımla küçük dağları ben yarattım havasında olup, seo dünyasında gerçekle yüzleştiklerinde, çoktan sitelerinin çöpe çevrilmiş ve Google’da spam cezası alıp tarihin çöplüğüne atıldıklarını anlandıklarında, gerçek Google Seo uzmanı nedir kıymetini anlıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor.

SEO SÜRESİ NEDİR?

Sağlıklı bir seo için ortalama 6-7 ay gerekmektedir. Rekabeti zor kelimelerde özellikle haber siteleri, uçak bileti siteleri gibi sitelerde bu süre 1 yılı bile bulabilmektedir.

Ancak, Ondan daha önce, web sitesinin yazılımın Google algoritmalarına uygun yapıda olmasıdır. Google Seo uzmanı olarak bu kişilerin yaşadıkları zorluklarından biri de Yazılımcıların kaprisleridir. Yalap şalap yazılım yaparlar; sonra “Kardeşim bu sitenin ne H tagları ne de meta tagları için bir giriş bile yapmamışsın. Sitemap’i dahi yok bu sitenin. Mobl hız testi yaptığına emin misin. Site çok geç alılıyor.” denildiğinde, bin dereden su getirirler. On dakikada yapıalcak bu kadar basit işleri günlere hatta haftalara bile yaymaktan utanmazlar. Profesyonel yazılımcılar bu sözüme alınmasınlar. Sözüm, alnının eriyle ve helaliyle kazanmayan, insanları kandıran yazılımcılaradır.

Google SEO Uzmanına emeğinin karşılığını veren en güzel şekilde sonuç alacaktır. Yeter ki güvensin ve ona destek çıksınlar.